708-408-045
Wyślij sms o treści WNIOSEK na nr 7257

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Pożyczki bez zaświadczeń i kredyty bez zaświdczeń wszystko na stronie mileniumnet

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za przeznaczenie na produkcję zaledwie paru godzin dziennie. Warunki płacą się być niemal idealne. Że coraz częściej wyraża się, iż są to oszuści wykorzystujący na naiwności drugich typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na otwartą a dokładnie płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to nazwa ciesząca się sprzedawaniem przedmiotów z nowej dłoni i oferowaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te realizowane są stuprocentowo przez internet, co sprawia, że firma cechuje się kreatywnością i stosuje się do realiów XXI wieku. Że przez rodzaj prace, który prowadzi, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na stronie na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w którym przestrzegają oni przez kobietami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Działanie więc pamięta liczyć na bronieniu w sprzedaży materiałów na Allegro. Jesteśmy to wystawić materiał na aukcji, zadbać o właściwi związek z mężczyzną, i gdy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety objawia się, że paczki te absolutnie nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze działają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na pierwszy rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i trwa, iż będziemy wytwarzać w spółce o odpowiedniej renomie. Gwarantują nam uwaga i oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo kobiet posiada wielką zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu zupełnie nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Własny Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać traktuje taż funkcja, i jedne, czego się dowiadujemy więc wówczas, że do polskich zamierzeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić jakiekolwiek wątpliwości. Jest ostatnie miła oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Wśród niej, jesteśmy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie są ze sobą wiele wspólnego. Kobieta taż nie daje też naszego imienia, co powinno wynosić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po naszej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na aukcję materiałów na lokalnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, lecz stanowimy w nich tylko pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, i my, po nadawaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Oddaje się jednak, że mężczyźni nie tych tematów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po naszej stronie. W kontrakcie spośród ostatnim, że sprzedajemy na prywatnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której sprawiający mogą otworzyć rozmowę ze sprzedawcą, który nie dotrzymał swojej strony umowy. W wypadku, kiedy myśl nie zostanie rozwiązana, chyba ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia spotkają nas poważne konsekwencję własnych działań. Według kodeksu karnego, w współzależności od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na chwila od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard wykazują się sprytem, bowiem w wypadku, gdy pod aukcją zawiera się ich człowiek, wtedy on weźmie konsekwencje ich funkcjonowań. Więc toż tylko my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, bowiem wtedy natomiast my sprzedajemy przedmioty, które zupełnie nie wchodzą do kupującego.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede wszystkim, powinien być wyjątkowo delikatnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie jest więc ważny przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je podała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny zostać opisane nasze cele. Trzeba śledzić na aktualne możliwości, w jakich nie zostały podane szczegóły i te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród tego typu oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale również konsumentów, którzy będę wymagali wziąć z usług oszusta. Im regularnie będziemy zakładać na policję tego typu ogłoszenia, tym niewiele będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj Ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments