708-408-045
Wyślij sms o treści WNIOSEK na nr 7257

Jak ubezpieczyć dom w Chełmie Śląskim?

Pożyczki bez zaświadczeń i kredyty bez zaświdczeń wszystko na stronie mileniumnet

Jak ubezpieczyć dom w Chełmie Śląskim?

Jak ubezpieczyć dom w Chełmie Śląskim?

Polisy mieszkaniowe cieszą się wśród mieszkańców Chełma Śląskiego bardzo dużym zainteresowaniem. Każdy, kto ma dom w tym mieście, powinien objąć go odpowiednią ochroną – różne zdarzenia losowe mogą bowiem spowodować kosztowne straty.

Polisa mieszkaniowa – podstawowa czy rozszerzona?

Osoby decydujące się na zakup polisy mieszkaniowej mają do wyboru dwa warianty ubezpieczenia domu. Chełm Śląski ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, każdy więc znajdzie propozycję skrojoną na miarę własnych potrzeb. Agent ubezpieczeniowy Witold Dłubis prowadzący w Chełmie Śląskim biuro PZU przypomina jednak o tym, że podstawowy wariant polisy mieszkaniowej to zdecydowanie za mało, aby mówić o kompleksowej ochronie. Takie ubezpieczenie chroni bowiem tylko mury (niekiedy także elementy stałe) przed wybranymi zdarzeniami losowymi w ramach tzw. pakietu ogniowego, ale nie uwzględnia wyposażenia oraz lokatorów. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 692455192 lub wysyłając wiadomość na adres wdlubis@agentpzu.pl.

Dodatki do polisy mieszkaniowej – co warto kupić?

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują możliwość włączenia do polisy mieszkaniowej różnych dodatków. Najpopularniejsze są: kradzież z włamaniem, powódź (pod warunkiem, że nie znajduje się w podstawie), przepięcie, stłuczenie przedmiotów szklanych, OC w życiu prywatnym oraz pakiet domowy assistance zapewniający fachowe wsparcie m.in. w razie awarii. Zdecydowanie opłaca się porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym, ponieważ dobór rozszerzeń jest sprawą bardzo indywidualną. Najlepsza polisa to taka, która odpowiada konkretnym preferencjom nie tylko pod względem ceny, ale przede wszystkim zawartości. Wypada przy tej okazji przypomnieć, że oprócz domu ochroną można objąć także m.in. garaż, elementy małej architektury ogrodowej, bramy i ogrodzenia, domki letniskowe etc. Są ubezpieczone na tych samych zasadach, jak główna nieruchomość, więc kluczowe znaczenie ma tu zakres ochrony.

 

Polisa mieszkaniowa – suma ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia to kolejne ważne kryterium decydujące o zakupie polisy mieszkaniowej. Wyznacza ona górną granicę finansowej odpowiedzialności ubezpieczyciela za szkodę. Sumy gwarantowane dla ubezpieczenia murów, elementów stałych, mienia ruchomego oraz OC w życiu prywatnym są ustalane oddzielnie. Zasada jest przy tym taka, że ich wysokość powinna odpowiadać realnej wartości mienia, jakie jest zgłaszane do ubezpieczenia – zarówno zawyżanie, jak i zaniżanie tej wartości naraża ubezpieczonego na finansowe straty.

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments